Çaylak ReklamcılıkKulübü’ Gümüşhane Üniversitesi’nde Öğrenci Kulüp danışmanları ve Okul yönetimi denetimine tabi olarak, üniversite genelinde reklam ile ilgili her tür etkinlik ve organizasyonları tüm organları ile birlikte düzenlemek ve reklamüzerine çalışmalar yapmak üzere kurulmuştur.

Kulübün amacı, reklamile ilgilenen Gümüşhane Üniversitesi öğrencilerini bir araya getirerek çalışmalar yapmalarını sağlamak, kulüp üyelerimizle birlikte mesleğe yönelik çalışmalar yaparak onları sektöre hazırlamak. Çeşitli aktiviteler yaparak, üyelerimiz arasında ekip çalışması bilincini aşılayarak ‘biz’ duygusunu oluşturmak.  ve organizasyonlar düzenleyerek Gümüşhane Üniversitesi’nin sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmaktır. Çaylak olarak kulübümüzü reklam ajansları gözünde markalaştırmak ve kulüp üyelerimize mezun olduktan sonra çaylak olmanın ayrıcalığını yaşatmak.

Kulübün çalışma şekil ve alanları şunlardır:

1. Öğrencilerin reklam bilgilerini arttırıcı faaliyetlere bulunmak,

2. Kulübün amacına uygun olarak kreatif direktör, art direktör, grafik tasarımcı, stratejik planlamacı ve ajansların katılımıyla yapılacak olan söyleşiler, konferanslar, haftalar, festivaller ve şenlikler organize etmek,

3. Reklam filmi gösterimleri yapmak,

4. Reklam alanında faaliyet gösteren diğer kurum, kuruluş ve kulüpler ile ikili ilişkilerin kurulmasını sağlamak,

5. Reklamüzerine eğitim seminerleri ve kurslar düzenlemek

6. Reklam ajanslarına geziler düzenleyerek mesleğe yönelik bilgilendirici faaliyetlerde bulunmak,

7. Kulüp üyelerine karşılık içermeyen çeşitli kampanya, indirim ve fırsatlardan yararlanma şansı sunmak.

8. Düzenlediği etkinliklerle Gümüşhane Üniversitesi’nin tanıtımına katkıda bulunmak üzere belirlenmiştir.